Нова поліція розмовлятиме англійською

Сучасні відповідальні і бурхливі часи реформування суспільства ставлять серйозне завдання перед усіма його свідомими членами, що займають активну громадянську позицію.

Щиро вітаючи зміни, які відбуваються в роботі державних виконавчих структур, насамперед створення нової патрульної поліції, що є одним із тих небагатьох позитивних, видимих і відчутних для пересічного буковинця зрушень, ми не маємо права бути байдужими до діяльності поліції, адже від неї залежить, чи будемо ми відчувати себе захищеними і рівноправними, чи  пануватиме у рідному місті порядок і безпека.

Новим поліцейським довелося пройти жорсткий відбір і за результатами конкурсу лише один з 13-ти кандидатів склав присягу; переважна більшість з них має вищу освіту. При цьому очевидно, що новообрані поліцейські мають рішучий намір створити міцний фундамент для свого професійного становлення. Вони прагнуть всебічного розвитку, фахової компетентності, однією з інтегральних складових якої постає оволодіння іноземною мовою.

26696492660_2f47803eb2_b

У такому контексті створилися гарні умови для співпраці факультету іноземних мов Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича та нової української поліції, що полягає у забезпеченні процесу навчання молодих правоохоронців англійської мови на волонтерських засадах.

Кафедрою комунікативної лінгвістики та перекладу розроблено  програму інтенсивного курсу навчання англійської мови для правоохоронців, який планується реалізувати на базі бібліотечного ресурсного центру “Вікно в Америку” в межах заходів Року англійської мови в Україні.

Англійську вивчатимуть 105 поліцейських, наразі створено 2 групи по 10 осіб, які попередньо пройшли тестування з метою визначення рівня мовної підготовки. Головними завданнями курсу є формування у поліцейських мовних навичок і мовленнєвих умінь, що забезпечать такий рівень їх практичної мовної підготовки, який є достатнім для здійснення ефективної комунікації у повсякденному спілкуванні та професійній діяльності. Загалом курс орієнтований на професійні потреби поліцейських, він включає опанування фахової термінології та її використання у професійному спілкуванні. При розробці курсу здійснено ретельний відбір навчальних матеріалів, заплановано використання традиційних та новітніх методів навчання іноземної мови, які ґрунтуються на застосуванні інформаційних технологій.

Факультет іноземних мов сподівається на високу результативність та ефективність такої співпраці а також на подальшу спільну роботу у цьому напрямі.

іяльності. Загалом курс орієнтований на професійні потреби поліцейських, він включає опанування фахової термінології та її використання у професійному спілкуванні. При розробці курсу здійснено ретельний відбір навчальних матеріалів, заплановано використання традиційних та новітніх методів навчання іноземної мови, які ґрунтуються на застосуванні інформаційних технологій.

 

Comments are closed