«Актуальні проблеми романо-германської філології та перекладознавства»

konf1

7 травня на базі факультету іноземних мов, кафедри комунікативної лінгвістики та перекладу Чернівецького національного університету вперше в дистанційному режимі відбулася XIII Міжнародна наукова конференція «Актуальні проблеми романо-германської філології та перекладознавства», яку колектив факультету вже вкотре щорічно проводить  у травні.

Понад 50 учасників з різних міст України – Києва, Одеси, Тернополя, Харкова, Вінниці, Львова, Чернівців зібралися в онлайні, щоб подискутувати і поспілкуватися щодо питань, які цікавлять філологічну спільноту і особливо гостро постали в період дистанційного навчання.

Почесними гостями конференції стали професор славістики Університету штату Пенсильванія, заслужений професор україністики Фонду родини Воскобійників Майкл М. Найдан, доктор філософії з соціолінгвістики, перекладачка Світлана Буджак-Джоунз, професорка університету Небраска, доктор філософії Ольга Титаренко. Через різницю у часі вони, на жаль, не змогли долучитись до конференції онлайн, однак це не завадило їм поділитись з учасниками конференції своїми поглядами на  переклад роману українського письменника Юрія Винничука та поезії американського літературознавця, есеїста Богдана Рубчака.

Жвавий інтерес присутніх викликали пленарні  доповіді, зокрема доповідь доктора педагогічних наук, професора, професора кафедри перекладознавства імені Миколи Лукаша Харківського національного університету імені В. Н. Каразіна Леоніда Михайловича Черноватого, присвячена термінології викладання англійської мови та її перекладу, доповідь про лінгвістичну синергетику доктора філологічних наук, професора, завідувача кафедри англійської філології та перекладу українсько-німецького інституту Одеського національного політехнічного університету Тетяни Іванівни Домброван, а також доповідь доктора філологічних наук, професора, професора Київського національного університету ім. Бориса Грінченка Олександра Сергійовича Колесника.

Фахове, компетентне, тепле і доброзичливе онлайн-спілкування панувало в філологічній спільноті, зробивши цей «карантинний» день незабутнім!

conf1 2 3 4 5