Перейти до основного вмісту
Студентський обмін між Чернівецьким національним університетом імені Юрія Федьковича та Київським національним університетом імені Тараса Шевченка на факультеті іноземних мов на кафедра лінгвістики та перекладу

Студентський обмін між Чернівецьким національним університетом імені Юрія Федьковича та Київським національним університетом імені Тараса Шевченка на факультеті іноземних мов на кафедра лінгвістики та перекладу

  •  пʼятниця, 2 травня 2025 р.

Студентки Київського національного університету імені Тараса Шевченка мали унікальну можливість стати частиною життя Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича. Програма академічного обміну «Плацкарт» відкрила їм двері в інший університетський світ — із новими знайомствами, новими враженнями та новими ідеями. Протягом тижня студентки не лише відвідували пари, знайомилися з викладачами та студентами ЧНУ, а й відчували атмосферу самого міста. Дівчата розповідають : «Чернівці зустріли нас затишком, історією, натхненням і справжньою магією. Ми щиро вдячні за теплу зустріч, гостинність і відкритість! Це неймовірно цінно — відчувати себе частиною єдиної студентської спільноти, де раді поділитися досвідом і підтримати. Такі обміни — це набагато більше, ніж просто участь у парах: це можливість побачити свій і чужий університет з нового ракурсу, надихнутися і створити справжнє відчуття єдності між студентами з різних куточків України. Це нові знайомства, енергія, відкриті серця й обмін ідеями, які точно залишаться в пам’яті надовго».

Читати далі
Лекція Пітера Вайта

Лекція Пітера Вайта

  •  четвер, 1 травня 2025 р.

01.05. Гість кафедри, Пітер Вайт із Шотландії, зустрівся зі студентством 1 травня кафедра мала честь приймати поважного гостя — Пітера Вайта зі Шотландії, активного громадського діяча та волонтера. У рамках зустрічі зі студентами він поділився власним досвідом волонтерської діяльності, розповів багато цікавого про життя у Великій Британії, особливості шотландської культури, систему освіти та цінності, які об’єднують молодь у сучасному світі. Окрему увагу гість приділив темі підтримки України. Він розповів про волонтерські ініціативи у своїй країні, спрямовані на допомогу українським біженцям та постраждалим від війни, а також поділився власними враженнями від співпраці з українськими громадськими організаціями. Зустріч пройшла в дружній атмосфері, студенти активно ставили запитання, обговорювали важливі теми та виявили щиру зацікавленість у міжнародному співробітництві та волонтерському русі. Такі зустрічі не лише розширюють кругозір студентської молоді, а й сприяють формуванню відкритості, солідарності та громадянської свідомості.

Читати далі
Зустріч з представником Fulbright Ukraine

Зустріч з представником Fulbright Ukraine

  •  середа, 23 квітня 2025 р.

Запрошуємо ознайомитися з деталями зустрічі студентів і викладачів кафедри лінгвістики та перекладу з представником всесвітньо відомої стипендіальної програми Fulbright. Дізнайтеся більше про міжнародні освітні можливості, умови участі та корисні поради для подачі заявок.

Читати далі
Світла пам’ять про Софію Піддубну житиме в наших серцях

Світла пам’ять про Софію Піддубну житиме в наших серцях

  •  понеділок, 21 квітня 2025 р.

Із глибоким сумом колектив кафедри лінгвістики та перекладу факультету іноземних мов повідомляє про непоправну втрату – передчасну смерть Софії Піддубної, студентки 3-го курсу 345 групи спеціальності «Англійсько-український переклад та переклад з другої іноземної мови», яка трагічно пішла з життя 21 квітня 2025 року. Факультет іноземних мов висловлює щирі співчуття родині, друзям і всім, хто оплакує цю втрату. Світла пам’ять про Софію Піддубну житиме в наших серцях.

Читати далі
Спільний онлайн-курс із Педагогічним університетом м. Людвігсбург

Спільний онлайн-курс із Педагогічним університетом м. Людвігсбург

  •  четвер, 17 квітня 2025 р.

Із 9.04.2025 здобувачі 2-го і 3-го курсів кафедри лінгвістики та перекладу продовжують співпрацю зі студентами Педагогічного університету м. Людвігсбург (Німеччина) у межах двох курсів – ‘Talking about Literature’ та ‘Film Discussion’. Під час онлайн сесій студенти працюють в міні-групах і розвивають навички усного мовлення англійською мовою під час обговорення короткометражних фільмів і творів літератури. Модераторами практичних занять є к.філол.н., асист. Юлія Головащенко (ЧНУ) та лекторка Люсінда Сіммонс (Lucinda Jane Simmons) (PHL). Викладачі ретельно розробили програму обох курсів, обрали різножанрові твори літератури і короткометражні фільми, а також розробили перелік питань для обговорення. Студентам кафедри лінгвістики та перекладу участь у проєкті зараховується в підсумковий бал ІІ модуля з аспекту «Усне мовлення» дисципліни «Основна іноземна мова».

Читати далі
Ми використовуємо власні та сторонні файли cookies та localStorage для аналізу веб-трафіку та поширення матеріалів. Налаштування конфіденційності